Statut Klanu

Nasza historia, nasze prawa.
Awatar użytkownika
IPL_Vino
Posty: 1783
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00

Statut Klanu

Postautor: IPL_Vino » 20 mar 2021, 14:36

Statut Klanu Imperium Polskie

I. Klan Imperium Polskie

 1. Nasze nieformalne stowarzyszenie (zwane dalej Klanem) posiada pełną nazwę: "Imperium Polskie" oraz tag: "IPL"
 2. Klan zrzesza miłośników gier z serii: Mount&Blade oraz Total War
 3. Językiem obowiązującym w klanie jest polski
 4. Celem naszej działalności są przede wszystkim:
  1. Dobra zabawa;
  2. Wspólne rozgrywanie treningów oraz bitew na scenach Mount & Blade i Total War;
  3. Udział w różnych turniejach, ligach, zawodach, wydarzeniach.

II. Organizacja Klanu

 1. W Klanie obowiązuje osiem rang:
  1. Rekrut - ranga przyznawana zaraz po pierwszych testach do Klanu na okres jednego miesiąca. Rekrut nie jest jeszcze członkiem Klanu, a jedynie pretendentem. Stara się dołączyć do naszej społeczności wykazując przy tym odpowiednią aktywność związaną z życiem Klanu, grami klanowymi oraz przez odpowiednie i nie budzące wątpliwości Klanowiczów zachowanie. Nie jest możliwe przedłużenie okresu rekruta. Istnieje jedynie możliwość awansu na wyższą rangę lub nie przyjęcia do Klanu.
  2. Giermek - ranga przyznawana po okresie rekrutacji. Giermek zostaje członkiem Klanu na okres minimum dwóch miesięcy. Może otrzymywać zadania od Rycerzy, a także od Strażników, które mogą ułatwić awans na wyższą rangę.
  3. Strażnik - ranga przyznawana po Giermku na okres minimum trzech miesięcy. Strażnik ma większe znaczenie oraz prawa niż Giermek. Za pozwoleniem Rycerstwa może pełnić opiekę nad niższymi rangą Klanowiczami wprowadzając ich w życie klanowe, jak również dbać o ich dobrą formę w obowiązujących grach klanowych. Strażnik jest przygotowywany do pasowania na Rycerza.
  4. Rycerz - pełnoprawny członek Klanu Imperium Polskie, który swoim zaangażowaniem oraz zachowaniem dostąpił zaszczytu dołączenia do Rady Rycerskiej dotychczasowym uczestnictwem w życiu klanowym oraz aktywnością w grach klanowych w randze Strażnika. Rycerz dołącza do Rady Rycerskiej, gdzie wraz z innymi Rycerzami decyduje o wszystkich sprawach dotyczących Klanu Imperium Polskie. Wspiera on płatne struktury na których funkcjonuje Klan poprzez dobrowolne składki. Każdy Rycerz posiada własny herb, a uzyskanie tej rangi jest możliwe tylko i wyłącznie poprzez "pasowanie" na oficjalnym Zlocie Klanu Imperium Polskiego.
  5. Paladyn - ranga przyznawana Rycerzowi za szczególne osiągnięcia na polu bitwy oraz honorową i nieskazitelną postawę.
  6. Nieaktywny Rycerz - Klanowicz, który nie bierze czynnego udziału w życiu Klanu Imperium Polskie. Mimo swojej nieaktywności utrzymuje kontakt z pozostałymi aktywnymi Klanowiczami oraz uczestniczy w zlotach.
  7. Były Rycerz - osoba, która była w Klanie Imperium Polskie w randze Rycerza. Przeniesienie do Byłego Rycerstwa może być spowodowane przez długi okres nieaktywności połączony z brakiem jakiejkolwiek komunikacji z aktywnymi członkami. Taka osoba może starać się o ponowne przyjęcie do Klanu, gdzie rekrutacja będzie prowadzona normalnie od rangi Rekruta, lecz na specjalnych zasadach, gdzie poszczególne okresy pomiędzy danymi rangami zostaną skrócone.
  8. Honorowy członek Klanu - zasłużony członek Klanu, który nie bierze czynnego udziału w życiu Imperium Polskiego.
 2. Każda decyzja o awansie lub też degradacji jest poprzedzona dyskusją w Radzie Rycerskiej, a także mogą zostać przeprowadzone dodatkowe testy dla osoby nominowanej. Końcowym etapem jest głosowanie z uzasadnieniem swojego głosu.
 3. Wszelkie obrady oraz głosowania na temat awansów i degradacji mogą przedłużyć okres kandydata/członka z daną rangą
 4. W klanie występuje pięć dodatkowych funkcji, które mogą obejmować wyłącznie Rycerze. Oprócz osoby piastującej daną funkcję do pomocy może zgłosić się chętny Rycerz, którego nazwa funkcji będzie poprzedzana przedrostkiem "Młodszy".
  1. Wojski - osoba dbająca o treningi, zajmująca się taktykami i dowodząca w bitwach turniejowych. Organizuje życie klanowe w obrębie gry klanowej Mount&Blade z prawem do stawiania ankiet w zakresie jej specjalności. Wojski ma prawo wyznaczyć zastępcę na czas swojej nieobecności.
  2. Emisariusz – osoba uprawniona do reprezentowania Klanu na zewnątrz.
  3. Konsul – osoba dbająca o sprawy wewnętrzne Klanu związane z przestrzeganiem statutu oraz postanowień w nich zawartych, włącznie ze stawianiem ankiet.
  4. Kwatermistrz - osoba dbająca o poprawną formę graficzną avatarów, bannerów, podpisów graficznych, szaty www Klanu z prawem do stawiania ankiet w zakresie jej specjalności.
  5. Dowódca Polowy - odpowiednik funkcji Wojskiego w grach Total War.
 5. W składzie Rady Rycerskiej obecni są wyłącznie aktywni Rycerze.

III. Głosowania, awanse, degradacje oraz nieobecności

 1. Głosowania:
  1. O wszystkich sprawach dotyczących Klanu stanowi Rada Rycerska.
  2. Wszelkie decyzje związane z przyjęciem do Klanu, awansem/degradacją lub wydaleniem z Klanu, a także w innych dziedzinach podejmuje Rada Rycerska.
  3. Każde głosowanie Rady odbywa się poprzez założenie ankiety na forum, którą może założyć Konsul lub też Rycerze pełniący dodatkowe funkcje, o ile zakładana ankieta dotyczy ich dziedziny.
  4. Członkowie Rady mają pięć dni na oddanie głosu. W ankiecie musi oddać głos minimum 50% + jeden członek Rady, w przeciwnym razie głosowanie jest nieważne. W szczególnych przypadkach czas głosowania może zostać przedłużony.
  5. Osoba głosująca zobowiązana jest umieścić do swojego głosu krótki komentarz - uzasadnienie.
  6. Ankiety w sprawach wszelakich są poprzedzone dyskusją na forum w odpowiednim dziale bądź też specjalnych radach zwołanych na klanowym komunikatorze głosowym.
  7. Wszelkie informacje o wynikach głosowania Rady w sprawach awansu, degradacji oraz wydalenia podaje Konsul w odpowiednim dziale na forum Imperium Polskie.
 2. Brak aktywności:
  1. Dłuższa nieaktywność członka nieposiadającego rangi Rycerza może prowadzić do degradacji, a ostatecznie do jego wydalenia z Klanu.
  2. Po 31 dniach braku aktywności Rycerza na używanych przez Klan komunikatorach oraz forum zostaje uznany za nieaktywnego i otrzymuje taki status na okres 90 dni, po których w związku z dalszą nieobecnością może zostać byłym lub honorowym członkiem Klanu. W szczególnych przypadkach, gdy Rycerz nie uczestniczy w życiu klanowym, lecz utrzymuje stały kontakt z członkami Imperium Polskie głosowanie w sprawie uhonorowania lub też wydalenia z Klanu zostaje wstrzymane.
  3. W przypadku powrotu Rycerza do aktywności prawo do głosowanie zostaje dla niego zawieszone na okres 31 dni od momentu pojawienia się komunikatu o powrocie.
  4. Rada Rycerska podejmuje decyzję w sprawie uznania członka za honorowego poprzez przeprowadzenie postępowania w tej sprawie, w której aktywni członkowie składają wnioski wraz z dowodami za lub przeciw. Wnioski są jednocześnie głosami za lub przeciw, dopuszczalne jest wstrzymanie się od głosu, jednak głos ten nie będzie brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.
  5. Wszelkie dłuższe nieobecności powinny być zgłaszane na forum lub też na poszczególnych czatach grupowych, aby uniknąć procesu degradacji/wydalenia.

IV. Obowiązki Klanowiczów oraz kandydatów
 1. Każdy kandydat oraz członek Klanu:
  1. Ma prawo oraz obowiązek posługiwania się klanowym tagiem "[IPL]" na platformie Steam.
  2. Zobowiązuje się do uczestniczenia w życiu klanowym poprzez integrację z pozostałymi członkami Klanu.
  3. Zobowiązuje się do uczestniczenia w treningach klanowych oraz pozostałych formach aktywności w danej grze klanowej, o ile zostanie powołany przez Rycerza pełniącego odpowiednią funkcję.
  4. Doskonali swoje umiejętności w danej grze klanowej, a swoją wiedzę przekazuje pozostałym członkom Klanu.
  5. Odnosi się do wszystkich z szacunkiem i honorem.
 2. Dodatkowo każdy kandydat:
  1. Zaprasza do swojej listy znajomych na Steam wszystkich aktywnych członków oraz pozostałych kandydatów w obrębie danej gry klanowej celem ułatwienia oraz usprawnienia przyszłej komunikacji oraz organizacji podczas treningów i meczy.


V. Warunki przystąpienia do Klanu Imperium Polskie
 1. Każda osoba ubiegająca się o członkostwo w Klanie musi zapoznać się z powyższym statutem.
 2. Kandydat nie może należeć do innego klanu o podobnym charakterze.
 3. Kandydat musi porozumiewać się w języku polskim.
 4. Kandydat musi mieć ukończone 18 lat.
 5. Kandydat jest zobowiązany do założenia konta na forum imperiumpolskie.pl gdzie w dziale rekrutacja składa swoje podanie zgodnie z treścią formularza.
 6. Kandydat musi korzystać z komunikatorów głosowych.
 7. Po złożeniu podania wymienionym w punkcie piątym kandydat musi rozgrać gry testowe oraz odbyć rozmowę z Rycerzem pełniącym funkcję Wojskiego lub Dowódcy Polowego, a także jednym dodatkowym aktywnym Rycerzem z Rady.
Obrazek

Wróć do „Skład osobowy, Statut oraz nasze Trofea!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron