Co się dzieje z fora.pl ?

Miejsce codziennych dyskusji na wszelkie tematy.

Cesarz
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:00

Co się dzieje z fora.pl ?

Postautor: Cesarz » 04 wrz 2013, 01:38

Przeglądałem różne fora na tej stronie i większość była albo już nieaktywna albo ostatnie posty były sprzed roku albo tak jak u Was mało kto jeszcze pisze, choć macie sporo użytkowników. Co się dzieje? Czyżby skutek wszelakich "fajpejdżów" na "fejsie"? Szkoda naprawdę, bo fajne są takie fora. Sam też nie mogę znaleźć chętnych na moje forum...

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3023
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 04 wrz 2013, 02:01

U nas jest aktywne forum po prostu posty sa pisane w działach nie dla wszystkich :) i tyle

Cesarz
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:00

Postautor: Cesarz » 04 wrz 2013, 02:06

Chyba że tak :D. Jednak Wasze forum podałem tylko jako przykład. Jeszcze jakoś się Wam trzyma, ale większość forów upadła, a nowe mają zwykle maksymalnie kilku użytkowników i brak perspektyw rozwoju.

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3023
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 04 wrz 2013, 02:10

Nasze ma z 7 lat :) i sie trzyma

Cesarz
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:00

Postautor: Cesarz » 04 wrz 2013, 02:18

Moje dzień i nie ma z kim pisać...

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3023
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 04 wrz 2013, 02:22

Jest wiele ciekawych forum gdzie można popisać o grach TW :) np:http://forum.totalwar.org.pl/

Cesarz
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:00

Postautor: Cesarz » 04 wrz 2013, 02:26

Nie podoba mi się atmosfera, jaka tam panuje. Nie lubię tych wielkich, komercyjnych forów. Kiedyś było jeszcze jedno forum o serii TW, ale padło przez wyżej wymienione.
Po drugie, lepsze małe, ale swoje, w które będę wkładał całe serce, niż wielkie, na którym będę przeciętnym użytkownikiem.
A moje forum jest o grach o średniowieczu, więc z serii TW tylko Medieval.

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3023
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 04 wrz 2013, 02:29

Czy ja wiem sa tam ludzie którzy graja w ta gre od Medka 1 takze bardziej zaufam osobie ktora gra od x czasu w gre niz nowej osobie wchodzącej na scene :)

Cesarz
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:00

Postautor: Cesarz » 04 wrz 2013, 02:37

IPL_Lord Legionista pisze:Czy ja wiem sa tam ludzie którzy graja w ta gre od Medka 1 takze bardziej zaufam osobie ktora gra od x czasu w gre niz nowej osobie wchodzącej na scene :)

Zapewne większość tak samo uważa, ale widzę, że wielu się interesuje moim forum, zwłaszcza moim modem, tylko nie wiem, dlaczego się nie rejestrują? Nie tyle może mam problem z tym, żeby ktoś wchodził, tylko z tym, żeby ktoś się rejestrował. Wczoraj jednocześnie miałem o 23:14 39 użytkowników :shock: . Dziwi mnie to, zwłaszcza, że u Was rekord to 33. Na pewno Wasze forum ma większą popularność i renomę. Moje dopiero buduje te cechy.

P.S. Chyba trzeba będzie przenieść kilka postów do tematu o moim forum, bo rozmowa zeszła na temat mojego forum. Taki mały offtop się zrobił :D .

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3023
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 04 wrz 2013, 02:49

Moim Skromnym zdaniem renoma forum jest budowana poprzez lata i ciekawostki które tam umieszczasz . A Obecnie to forum jest klanowe wiec sie na nie inaczej patrzy ^^

Cesarz
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:00

Postautor: Cesarz » 04 wrz 2013, 22:05

Próbowałem ciekawe opisy frakcji dawać, zrobiłem nawet własnego moda, napisałem wiele postów, a nadal nikt się nie rejestruje... Sam już nie wiem, czy pisać dalej posty samemu, aby ktoś się zainteresował, czy dać sobie spokój. Robię poradniki, minirecenzje modów, a nikt się nie przyłącza. Może coś robię źle?

Awatar użytkownika
IPL_Vino
Posty: 1810
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00

Postautor: IPL_Vino » 05 wrz 2013, 01:47

Widzisz kolego... obrałeś sobie zbyt ambitny cel. Chcesz aby na twoim forum o grach o średniowieczu był spory ruch. Moim zdaniem ciężko Ci będzie to osiągnąć a przyczyn jest kilka:

Przede wszystkim większość gier, które są uwzględnione na twoim forum już ma "siedzibę community" jak np http://forum.totalwar.org.pl/ czy tawerna MB. To sprawia, że ludzie grający w te gry nie czują potrzeby szukać informacji o swoich ulubionych grach gdzie indziej. To trochę tak jakbyś chciał założyć firmę pocztową podczas gdy Poczta Polska ma właściwie monopol na tego typu usługi(no może jeszcze jest Inpost). Niestety ale rzeczywistość jest brutalna, szanse na to, że ludzie zainteresują się twoim forum w obliczu tych "wielkich komercyjnych forów" jak to wspomniałeś - jest niewielka.

Druga sprawa to domena - nie liczyłbym na to, że skupisz na swoim forum jakąś konkretnie licząca się społeczność zakładając forum na bardzo mało funkcjonalnym fora.pl - jest to bardzo słaba platforma (mało funkcji - przestarzała wersja - mało szablonów).Moim zdaniem fora.pl jest platformą dla małych forum - skupiających małą grupę ludzi. Od razu wyprzedzam uwagę dlaczego nasze forum jest na fora.pl - odpowiedź jest prosta - błąd z przeszłości, którego nie jesteśmy w stanie odkręcić :wink:.

Kolejna sprawa "jak coś jest od wszystkiego , to jest do niczego" - wybrałeś sobie za szeroki temat. Lepiej skupić się na jednej albo dwóch powiązanych ze sobą grach, które nie posiadają jeszcze dużych forów, skupiających spore community.

Ostatnia rzecz - nie chciałbym, żebyś wziął to za atak na Ciebie - ale reklamowanie swojego forum u nas nie jest najlepszym pomysłem - nasz klan i osoby, korzystające z naszego forum są po prostu przyzwyczajone do takich stron jak http://forum.totalwar.org.pl/ czy Tawerna MB. Nie licz na to, że nagle będziemy rejestrować się u Ciebie bo po prostu nie widzimy takiej potrzeby - być może okrutne ale prawdziwe :wink:.

Podsumowując - ze swoim forum spóźniłeś się kilka dobrych lat. Z takimi wątkami jakie masz na swoim forum - przebicie się graniczy niestety z cudem. Mimo wszystko, życzę sukcesu być może w przyszłości dalekiej lub bliskiej będę musiał zwrócić Ci honor:)

Cesarz
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:00

Postautor: Cesarz » 05 wrz 2013, 16:56

Naprawdę cenne są Twoje uwagi. Może polecasz jakąś inną stronę, gdzie by był większy ruch, niż na fora.pl?

Awatar użytkownika
IPL_Vino
Posty: 1810
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00

Postautor: IPL_Vino » 05 wrz 2013, 17:39

Najlepiej na własnym/wynajętym serwerze zainstalować samemu aplikacje opensource jak np phpBB alby myBB - musisz sobie poszukać w necie opinie no i znaleźć jakiś darmowy serwer, na którym będzie można taki program zainstalować.

Cesarz
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:00

Postautor: Cesarz » 24 kwie 2014, 00:28

Minął rok a nadal nie wiem, jak zorganizować aktywne forum... Każde kolejne to większa katastrofa, mimo że nie na fora.pl. Nawet reklama na twcenter nie dała mi żadnego nowego użytkownika.


Wróć do „Karczma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron