wybory 2011

Miejsce codziennych dyskusji na wszelkie tematy.

Ericson

Postautor: Ericson » 02 paź 2011, 14:24

Achhhh, jakoś widać ten poziom tolerancji na zachodzie, stosunek kolorowych do rdzennych europejczyków 7:1 przy dobrym wietrze, gdzieniegdzie 10:1 :wink: i się zwiększa na naszą niekorzyść.
Jeśli Cie kręcą Zjednoczone Emiraty Europejskie to proszę bardzo :) albo dawanie wszystkiego mniejszością, a zdecydowanej większości społeczeństwa nic to głupota.
W Polsce ma się dobrze żyć najpierw POLAKOM potem imigrantom z Czeczenii itd.
Dajemy wszystko mniejszością, a sami mamy gówno. Przykład?
Mniejszość niemiecka ma w polskim sejmie stałe 2 miejsca, a my w Bundestagu? Nic. Nawet nie uznają nas za mniejszość.

Moja sprawa, że nie lubię warszawiaków. Możemy pogadać o tym na TSie ;p

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3018
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 02 paź 2011, 16:39

http://www.ruchpalikota.org.pl/wiadomosci/prezentacja-program-ruchu-palikota--- > do pobrania program Pana janusza :) ktory w mojej osobie jest bardzo ciekawy i pierwsza sprawa Wolnosc slowa !!!

Ericson

Postautor: Ericson » 02 paź 2011, 20:00

Palikot ma racje w jednej sprawie, trzeba się wziąć za elektrownie i sieci przesyłowe, bo Blackout tuż tuż.

WARXZ
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2011, 12:00

Postautor: WARXZ » 02 paź 2011, 21:33

Palikot o gospodarce nawet rozsądnie prawi ale nie podobają mi się jego przekonania w sprawie polityki społecznej (związki partnerskie itp.) w tej kwestii jestem bardziej skłonny ku JKM.

Dlaczego często w demokracji bywa tak że dużo ludzi nie głosuje dlatego za jakąś partią ponieważ podoba się nam ich program wyborczy, jest w miarę racjonalny tylko dlatego aby nie wygrała inna partia polityczna.
Kampania wyborcza PO przeciwko PiS działa ?

W skrócie powinno się głosować za kimś a nie przeciwko komuś bo to mija się z celem.

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3018
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 02 paź 2011, 21:38

Warxz jestem pod wrazeniem mysle ze przyszlosci chcialbym cie zobaczyc na lamach sejmowych :) powodzonka


dodam jeszcze pare rzeczy na temat Pisu u Jarka http://www.youtube.com/watch?v=rdS-Z5TrBis&feature=player_embedded

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 1248
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:00
Lokalizacja: £ódź

Postautor: Woland » 02 paź 2011, 22:47

Vondi :

Moim zdaniem coś realnie może się zmienić na lepsze po przejęciu władzy przez PiS. Ja mówię o tym co mnie akurat interesuje - otwarciu zawodów prawniczych.
Mój głos na Nową Prawicę, to może być zmarnowany według mnie głos i tego się obawiam. Oni nawet wchodząc do sejmu nic nie zrobią, będą nic nieznaczącym ugrupowaniem, a ja chciałbym aby coś się zmieniło od razu po tym jak skończę studia. Większe szanse na to daje mi PiS niż Nowa Prawica.
Nie zmienia to jednak faktu, że NP ma rewolucyjny program, który do mnie przemawia.

Legion :
Trochę niepokoi mnie, że całą swoją wiedzę o PiS opierasz na jakichś filmikach z youtube. To przykre, bo prezentujesz swoje poglądy jakby były niepoparte żadną głębszą refleksją... tak to przynajmniej wygląda w Twoich postach. Może spróbuj sam coś napisać - co konkretnie w PiS Cie zniechęca bez posiłkowania się wrzutkami z yt? :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3018
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 02 paź 2011, 22:59

Oczywiscie Woladzie masz racja jesli znajde chwilke opisze co mnie boli w polityce pis i po :)
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2011/09/21522d085a9450cfdad116b780e62736.jpg?1317393715

Awatar użytkownika
IPL_Grim
Posty: 599
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Motokomando

Postautor: IPL_Grim » 02 paź 2011, 23:29

Wolandzie czy mógłbyś proszę nieco więcej napisać na temat owego problemu z zawodami prawniczymi, jakoby stanowiły one zamkniętą kastę? Wyjątkowo interesuje mnie ta sprawa ze względu na to iż mam bardzo często i dobry kontakt zarówno z studentami Prawa i Administracji UW jak i już pracującymi Adwokatami/Radcami Prawnymi, a pierwsze słyszę jakoby ten problem był tak potężny aby wymagał ingerencji polityków..

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 03 paź 2011, 09:18

Mój znajomy skończył studia prawnicze, przez 2 lata nie był w stanie podnosić swocih kwalifikacji zdaje sie że trzeba miec jakies staże.. itp, na takie cos złapie sie ktos z rodziny prawniczej, bo ojciec, wujek mu to załatwi, ostatecznie kolega zdaje sie dostał sie do policji, ale tak samo jest z lekarzami osoba spoza rodziny lekarskiej ma o wiele trudniej, tak samo też jest ze szokłami oficerskimi, osoba z rodziny wojskowej dostaje dodatkowe punkty i pewnie by przypadków mnozyć. Nie wiem czy to dobrze czy źle... ale jest to sego rodzaju beton i społeczeństwo kastowe. W urzedach jakby patrzec to jest to samo tata urzednik zalatwi prace córce , czy tez synowi.

Awatar użytkownika
IPL_Kerk Fortetze
Posty: 1747
Rejestracja: 19 sty 2011, 12:00
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: IPL_Kerk Fortetze » 03 paź 2011, 10:16

A ja jestem za erą atomową (tylko że 15 -20 lat to trochę już za późno na elektrownie atomowe w dobie termojądrówek) dlatego zagłosuję na... niePOwiem ;p. Oczywiście jesli tylko motorek będzie sprawny, nie mam zamiaru dokładać 5 złtych do ich inetresu.

Awatar użytkownika
Aron
Posty: 3005
Rejestracja: 06 kwie 2007, 12:00

Postautor: Aron » 03 paź 2011, 11:45

IPL_Vondagar pisze:Mój znajomy skończył studia prawnicze, przez 2 lata nie był w stanie podnosić swocih kwalifikacji zdaje sie że trzeba miec jakies staże.. itp, na takie cos złapie sie ktos z rodziny prawniczej, bo ojciec, wujek mu to załatwi, ostatecznie kolega zdaje sie dostał sie do policji, ale tak samo jest z lekarzami osoba spoza rodziny lekarskiej ma o wiele trudniej, tak samo też jest ze szokłami oficerskimi, osoba z rodziny wojskowej dostaje dodatkowe punkty i pewnie by przypadków mnozyć. Nie wiem czy to dobrze czy źle... ale jest to sego rodzaju beton i społeczeństwo kastowe. W urzedach jakby patrzec to jest to samo tata urzednik zalatwi prace córce , czy tez synowi.

dokładnie to samo jest w srodowisku muzycznym chodzi tutaj o muzyków tzw.muzyków 2 kategori uprawiajacych muzyke symfoniczna muzyk pochodzacy rodziny muzycznej który dostaje Angaż w np filcharmonii (przykładowo skrzypek ) odrazu siada przy piulpicie gdzie sie gra partie 1 skrzypiec wiadomo co sioe z tym wiąze- wyższa Gaża profity itp muzyk 2 kategorii niewazne jakby ciezko pracowałzawsze zasiadzie przy 2 3 nawet 4 skrzypcach i przewraca kartki temu po prawej stronie

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 03 paź 2011, 12:15

Podsumowywując:

1. W naszym państwie nie ma demokracji
jeśli już to tzw. ułomna

za wiki:
26 kwalifikowało się do miana pełnych demokracji
53 do demokracji ułomnych (w tym Polska na 18. miejscu, wyższym w UE tylko od Bułgarii i Rumunii)
33 państw to systemy hybrydowe łączące cechy demokratyczne z autorytarnymi

PO obiecało ze zrob okregi 1 mandatowe, oczywiscie maja to w dupie co mieli w programie

2. W polsce na dzień dzisiejszy mamy wysokie podatki bo przekraczające 70% dochodu obywatela, Rząd ciągle je podwyzsza...

3. Telewizja puszcza tylko wygodne fakty dla ekipy rządzącej

4. Istnieją symptomy iż mamy miękki totalitaryzm (tzn. ze w kraju dokonuje sie morderstw na tle politycznym, Blida, sprawa Olewnika, Lepper, i wiele innych przypadków)
jest to tzw. "Warunek Niesiołowskiego" zapytano go kiedys czy uważa że mamy miękki tootalitaryzm, na co ten odparł że w polsce nie ma... zabójst na tle politycznym,... wiec defakto po czasie można stwierdzić iż "Warunek Niesiołowskiego" zostal spełniony

5. Niekonstytucyjne zachowania i działania organów państowych, sprawa Nowego Ekranu, odrzucanie podpisów małych ugrupowań, złamanie konstytucji odnośnie przedłużenia czasu składania podpisów, sprawa niekonstytucyjnego przęjecia urzędu Prezydenta przez Komorowskiego... (Marszałek nie ma prawa przejąc urzędu Prezydenta dopóki nie ma ciała!!! prezydenta i potwierdzenia iż nie żyje!!!)

6. 20 lat minelo a poprzedni apart terroru nie został rozliczony, sprawa np. Fieldorfa (Gen. Nil) ludzie którzy wydali wyrok do tej pory sprawują wysokie urzedy w Sądownictwie, ludzie torturujący pobieraja wysokie emerytury.

I tak w koło macieju...

Ktoś wam obiecał ze zrobi w końcu z tym porządek?

Awatar użytkownika
IPL_Rikard
Posty: 957
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Bergen

Postautor: IPL_Rikard » 03 paź 2011, 12:19

Ja nie wiem skąd się to wzięło wam z rodzinami lekarskimi i prawniczymi. Sam z takiej (lekarskiej) pochodzę, mam kilku prawników w rodzinie, i mam (zapewne) lepsze rozeznanie od was co do trudności ze znalezieniem zawodu i stażu po studiach medycznych ;]Znajomości pomogą jeżeli trzeba praktyki odbyć, choć i z tym nie ma większego problemu. To samo z prawnikami. Owszem, łatwiej jest, jeżeli ktoś z rodziny ma kancelarię i przyjmie na staż. Ale żeby inni, to trzeba mieć dobre wyniki. Bo nikt przychylnie nie patrzy na osobę, co ma średnią 3.0 i prześlizguje się ledwo co.

Awatar użytkownika
IPL_Grim
Posty: 599
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Motokomando

Postautor: IPL_Grim » 03 paź 2011, 15:34

IPL_Rikard pisze:Ja nie wiem skąd się to wzięło wam z rodzinami lekarskimi i prawniczymi. Sam z takiej (lekarskiej) pochodzę, mam kilku prawników w rodzinie, i mam (zapewne) lepsze rozeznanie od was co do trudności ze znalezieniem zawodu i stażu po studiach medycznych ;]Znajomości pomogą jeżeli trzeba praktyki odbyć, choć i z tym nie ma większego problemu. To samo z prawnikami. Owszem, łatwiej jest, jeżeli ktoś z rodziny ma kancelarię i przyjmie na staż. Ale żeby inni, to trzeba mieć dobre wyniki. Bo nikt przychylnie nie patrzy na osobę, co ma średnią 3.0 i prześlizguje się ledwo co.


Podpisuje się wszystkimi kończynami pod zawartością na temat prawników w poście Rikarda. Dodając do tego, uwierz mi Vondagarze, rodzina w urzędzie wcale nie gwarantuje ci posady, zawsze kwalfikacje są na pierwszym miejscu.

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 03 paź 2011, 15:39

E temat dla mnie poboczny ot taka refleksja z tymi zawodami, chyba bardziej musicie polemizować z Wolandem, to co pisze raczej wynika z obserwacji otoczenia, jako ze mam juz pare lat na karku a obracam sie w róznych srodowiskach urzedniczo biznesowych wiec jak widze ładna lale przed kompem grajaca na bezczelnego w urzedzie w pasjansa.... a cala reszta cos robi, to nieodparcie nasuwa mi sie mysl iź musi to byc rodzina dla kogos ważnego, wzglednie loda robi odpowiedniej osobie.


Wróć do „Karczma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości