wybory 2011

Miejsce codziennych dyskusji na wszelkie tematy.

Awatar użytkownika
berek
Posty: 586
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:00

Postautor: berek » 03 paź 2011, 17:02

Pieprzenie panowie... Tak się składa, że ja pochodzę z typowo prawniczej rodziny. I jest dokładnie tak jak Vondagar mówi. Nawet jak człowiek zda aplikacje to potem lata biega, blaga radców prawnych aby Ci łaskawie przyjęli ich pod swoje skrzydła. Często zdarzają się tacy, którzy wspaniałomyślnie przyjmują takiego osobnika i każą sobie płacić o0 Prawda jest taka, że powstaje swego rodzaju monopol środowiska prawniczego. Oczywiście są wyjątki od reguły. I w tej branży znajdziemy ludzi z zdrowym rozsądkiem. Inną sprawą jest, że na runku jest kupa słabych i sierotowatych prawników, którzy kompletnie nie nadają się do tego co robią...
Ci co twierdzą, że rodzina nie może pomóc przy posadzie są w błędzie. No ewentualnie ich rodzina nie obraca się w odpowiednich kręgach:P Wykształcenie owszem jest bardzo ważne, ale nie raz w życiu doświadczyłem sytuacji kiedy stanowiska obsadzają czlonkwoie rodziny za to tylko ,że są .

WARXZ
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2011, 12:00

Postautor: WARXZ » 03 paź 2011, 17:12

IPL_Vondagar pisze:Podsumowywując:

4. Istnieją symptomy iż mamy miękki totalitaryzm (tzn. ze w kraju dokonuje sie morderstw na tle politycznym, Blida, sprawa Olewnika, Lepper, i wiele innych przypadków)
Komorowskiego... (Marszałek nie ma prawa przejąc urzędu Prezydenta dopóki nie ma ciała!!! prezydenta i potwierdzenia iż nie żyje!!!)


Przepraszam ale w sprawie Barbary Blidy to się z tobą pozwolę nie zgodzić, ponieważ ktoś kto bierze ze sobą pistolet przed zatrzymaniem zamierza albo popełnić samobójstwo albo zamierza zabić kogoś. Poza tym myślę że jeżeli miałyby to zrobić tajne służby to wybrałyby zapewne upozorowane samobójstwo, a nie aferę ciągnącą się latami.
W sprawie Andrzeja Leppera ingerencja "służb" jest bardzo prawdopodobna.

"Władca jest albo dobry albo zły, demokracja zawsze jest głupia"

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 1248
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:00
Lokalizacja: £ódź

Postautor: Woland » 03 paź 2011, 20:33

Dokładnie Berek.

Nie wiem jak to wygląda na medycynie, jednak na prawie jest ciężko. Dostać się na praktyki to nie jest problem, sam dostałem się do kancelarii komorniczej (no tam kumpel zagadał do swojego kumpla... w każdym razie nie było żadnych koneksji rodzinnych) na praktyki i teraz tam pracuję. I wszyscy mi mówią, że mam niebywałe szczęście.
Z praktykami to jest tak, że jesteś za darmo i wykonujesz czarną robotę, dlatego jest łatwo z praktykami. Gorzej jak chcesz normalnie pracować.
Poza tym po studiach prawniczych żeby móc wykonywać zawód adwokata/radcy prawnego/notariusza trzeba odbyć 3-letnią aplikację, która kosztuje 6 tysięcy za rok! Na dodatek taki aplikant może pracować tylko w kancelariach i ewentualnie na uczelni, czyli lipa z jakiegoś dodatkowego zarobku. Dodać do tego trzeba, że znaleźć sobie patrona bez koneksji jest naprawdę trudno... dlatego nikt mi nie wmówi, że ten system jest dobry.
Jest zły, PiS chciał go zmienić, już nawet zaczął, ale stracili władzę i tyle z tego wyszło. Dlatego będę na nich głosował, bo to jest chyba w moim interesie :wink:
A już abstrahując od prawa, niedawno czytałem w "Uważam Rze" artykuł o zamkniętych zawodach. W Polsce to trzeba zdobywać jakieś uprawnienia nawet po to aby zostać... rolnikiem. Czeladnik, pracownik na kolei, jakiś wyrobnik, wszędzie jakieś zezwolenia, jakieś organizacje i samorządy, które gromadzą bandę złodziei, którzy nie chcą odstąpić od swojego małego korytka (całkiem sporego, choć nie tak dużego jak to sejmowe). To jest najważniejsze dla mnie, a nie tam jakaś gospodarka... co mi po gospodarce skoro nie będę mógł znaleźć pracy po studiach, nie dlatego, że jej nie ma, a dlatego, że weźmie ją mniej zdolny, ale spokrewniony z pracodawcą osobnik?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Grzewit
Posty: 403
Rejestracja: 21 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Oświęcim

Postautor: Grzewit » 03 paź 2011, 21:54

WOW jaki spam o wyborach. :D
To na kogo chłopaki głosujecie? ; >

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 1248
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:00
Lokalizacja: £ódź

Postautor: Woland » 03 paź 2011, 23:48

Właśnie oglądałem na TVP 2 rozmowę Lisa z Kaczyńskim. Nie mogę po prostu uwierzyć w te manipulację. To, że Lis jest pajacem to było wiadome od dawna, ale poziom jego pytań, chamskie przerywanie, małostkowość i wszechobecna manipulacja to dla mnie dowód, że układ trzyma się mocno.
Nie przepadam za Kaczyńskim, ale rewelacyjnie odpowiadał, naprawdę.
Pełen szacun.

Awatar użytkownika
Aron
Posty: 3005
Rejestracja: 06 kwie 2007, 12:00

Postautor: Aron » 04 paź 2011, 10:11

IPL_Rikard pisze: Owszem, łatwiej jest, jeżeli ktoś z rodziny ma kancelarię i przyjmie na staż.


eee..jak to w sadzie na rozprawach sie mawiało
NIE MAM WIęCEJ PYTAń 8) :twisted:

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 04 paź 2011, 12:44

WArx... to że sobie ktoś palnoł w łeb nie oznacza ze był to jego pomysł... w sprawie Olewnika wszyscy świadkowie sami sie powiesili... mysle ze pewna presja może zmusic każda dosłowanie każda osobe (no chyba że ktoś nie ma rodziny) do popełnienia samobójstwa... ale tego wszak nikt nie udowdni.

Jak dla mnie to było zabójstwo polityczne.

WARXZ
Posty: 93
Rejestracja: 02 mar 2011, 12:00

Postautor: WARXZ » 04 paź 2011, 16:48

Jak by ją mieli zmusić psychicznie do strzelenia sobie w głowę to na pewno nie stałoby się to podczas akcji CB¦ bo po co komu taka afera.

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 04 paź 2011, 17:31

no tak afera... posypały sie głowy, ludzie pospadali ze stanowisk a winni już siedzą... ta...

Awatar użytkownika
Aron
Posty: 3005
Rejestracja: 06 kwie 2007, 12:00

Postautor: Aron » 04 paź 2011, 20:23

panowie chciałbym przypomniec
zbaczamy z tematu a Vondi tylko na to czeka :twisted:

Awatar użytkownika
IPL_Rikard
Posty: 957
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Bergen

Postautor: IPL_Rikard » 04 paź 2011, 21:11

Wszyscy wiem, że Vond to taki nasz Dean Brown - spisek w każdym miejscu i każdym czasie :wink: Mój głoś pójdzie w stronę jednej z partii w P w akronimie :wink: Nie jest to PiS ani PSL. Tyle ode mnie. Jak coś to własną założę. Nazwę wymyślę. A co! :D

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 05 paź 2011, 13:50

nie porównywać z Deanem Brownem! to jakis iluminat za anioły i demony bedzie smażył sie w piekle stek głupot i pomylonych terori... iluminaci istnieją ale nie w tej formie jak pokazał ten pisarzyna od 7 boleści.

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3018
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 05 paź 2011, 23:42


Awatar użytkownika
IPL_Rikard
Posty: 957
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Bergen

Postautor: IPL_Rikard » 05 paź 2011, 23:50

Zabawne równie co taczka gnoju.

Awatar użytkownika
Woland
Posty: 1248
Rejestracja: 27 gru 2006, 12:00
Lokalizacja: £ódź

Postautor: Woland » 06 paź 2011, 07:54

Legionie dalej czekamy na bardziej konstruktywną wypowiedź :wink:


Wróć do „Karczma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości