Recenzje by Kamillo

Miejsce codziennych dyskusji na wszelkie tematy.

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 07 lut 2011, 16:44

Witam !
Dziś ostatnia recenzja z mojej strony. Przepraszam, że ostatnio się zaniedbałem, ale obchodziłem pierwszy weekend po przerwie wakacji zimowych :P
Dziękuję wszystkim, którzy dotychczas te "bazgroły" czytali. Wiem, wiem, brakowało Wam jednego - opcji subskrybcji :D ¯arcik.
No nic, koniec głupiego gadania. Zgodnie z obietnicą - ostatnia recenzja. Z gry Mount and Blade.
Moi drodzy - Ruszamy w kosmiczną podróż !!!


Mount & Blade zostało stworzone przez Tureckie studio TaleWorlds. Chociaż oficjalnie zostało wypuszczone na rynek we wrześniu 2008,gra istniała już dużo wcześniej - wersje (a było ich BARDZO dużo) beta można było pobrać z Internetu i za darmo grać przez pewien czas. Istniała także możliwość wykupienia cd-keya i granie w pełną wersję tegoż produktu.

M&B to miks gry akcji z cRPG i odrobiną strategii. Gra dzieje się w czystym średniowieczu - żadnych fireballi, eliksirów, czy nawet mięsa +5 do HP. Tutaj o przetrwaniu stanowi gruby pancerz, ostry miecz i szybki rumak, na którym będziemy przemierzać krainę zwaną Calradia.
Grę rozpoczynamy - standardowo - od stworzenia bohatera. Najpierw musimy "napisać" naszą historię poprzez wybór odpowiednich opcji. Możemy stworzyć szlachetnie urodzonego rycerza, od najmłodszych lat szkolonego w biegłym władaniu orężem, lub też koczownika, który osierocony wychowywał się na stepach Calradii. Wybory te nie są tylko dla picu - w zależności od historii naszej postaci władcy, lordowie czy nawet NPC mogą odnosić się do nas inaczej - szlachcic znacznie łatwiej nakłoni innego magnata do współpracy niż chłop przywdziany w pancerz.
Więc, do wyboru - do koloru.

W grze występuje łącznie pięć frakcji: Nordowie, Vaegirowie, Swadianie, Khergici i Rhodokowie. Chociaż podział ziemi pomiędzy państwa na początku gry zawsze jest taki sam, stosunki między nimi już nie. Zmieniają się one również dynamicznie w trakcie gry - może się nagle okazać, że nasi sąsiedzi postanowili wykorzystać okazję, że nasze państwo prowadzi kampanię w odległym krańcu krainy i postanowić zagarnąć trochę ziemi. Na wybuch wojny może także mieć wpływ sam gracz - jeżeli będziemy napadali na karawany i drużyny lordów innego państwa, jego władcy wkrótce wyczerpie się cierpliwość. Oznacza to, że głupia akcja może spowodować utratę ziem przez jedną ze stron.

No i dochodzimy do tego, co wielu zapewne odrzuci - grafiki. Gra ładna nie jest. Mapa świata jest mało szczegółowa, sporo tekstur jest niskiej jakości, a twarze wyglądają jakby należały do manekinów.

Sztuczna inteligencja również nie błyszczy. Wprawdzie podczas bitwy w otwartym polu nasi żołdacy jeszcze dają sobie radę, to oblężenia są śmiechu warte. Nasi żołnierze pchają się, trzymając się zasady kto pierwszy ten... dostanie z łuku.


Gra ma w sobie sporo ciekawych pomysłów i niezrealizowanego potencjału. Gdyby twórcy dysponowali większym budżetem, mogłoby powstać coś naprawdę genialnego. A tak dostaliśmy "jedynie" dobrą grę. Wprawdzie strona techniczna szwankuje, grywalność potrafi sprawić, że fani RPG w średniowieczu przymkną na nie oko.



Teraz możecie się wypowiadać w temacie, co Wam nie odpowiadało, itd. A i nie ma i nie bedzie "recenzji na zamówienie". Planowałem to wprowadzić w życie, jednak obowiązki sprawiają, że nie znajduję wystarczająco dużo czasu, by móc napisać parę zdań.
Z tego miejsce przepraszam użytkownika Grim, którego zawiodłem z Magicką :wink:

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 07 lut 2011, 21:40

to jest jakies zadanie? jakis rycerz ci tak kazal czy co bo nie kapuje?

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 07 lut 2011, 22:33

IPL_Vondagar pisze:to jest jakies zadanie? jakis rycerz ci tak kazal czy co bo nie kapuje?

Nie, lecz ładnie poprosił :) Niestety - ograniczenia czasowe :(

Awatar użytkownika
Hawkx
Posty: 184
Rejestracja: 27 gru 2010, 12:00
Lokalizacja: czuję się Krakowiakiem

Postautor: Hawkx » 08 lut 2011, 12:14

Sorry, że cie krytykuje ale to nie są recenzje. Fajnie piszesz ale to co najwyżej opisy.

http://www.mmorpg.org.pl/forum/topic/8183-runes-of-magic/

Recenzja musi być dość długo.

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 08 lut 2011, 16:39

IPLr_Hawkx pisze:Sorry, że cie krytykuje ale to nie są recenzje. Fajnie piszesz ale to co najwyżej opisy.

http://www.mmorpg.org.pl/forum/topic/8183-runes-of-magic/

Recenzja musi być dość długo.

Krytyka jest ważna. Ile razy nie upadliśmy, dopóki nie zaczęliśmy chodzić ?

A coś zacytuje
Jako, iż "Karczma" to rozmowa o wszystkim, w każdy (byle z zachowaniem kultury) sposób, to chciałem się podzielić swoimi "recenzjami" z czasów, kiedy chodziłem do gimnazjum. Wyraz "recenzje" dałem w "cudzysłów", iż nie są to recenzje z prawdziwego zdarzenia, jednak nie można tego nazwać opinią autora o filmie/grze.

Wspomniałem na początku, że to tylko "recenzje", inaczej ujmując - jest to coś pośrodku recenzji, a mojej opinii :)

Awatar użytkownika
IPL_Kerk Fortetze
Posty: 1747
Rejestracja: 19 sty 2011, 12:00
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: IPL_Kerk Fortetze » 19 mar 2011, 12:58

Left 4 Dead 2

Tom Clancy`s: Rainbow Six Vegas

Drogi Kamillo, że ja wcześniej tego tematu nie czytałem! Musimy się koniecznie zgadać nt. tych gier i umówić na jakies 4 osobowe wypady. Ja i mój brat czesto gramy więc przyda się pomoc.

Awatar użytkownika
Hawkx
Posty: 184
Rejestracja: 27 gru 2010, 12:00
Lokalizacja: czuję się Krakowiakiem

Postautor: Hawkx » 19 mar 2011, 14:24

Piszę się na L4D i L4D2 :D

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 19 mar 2011, 14:29

IPLr_Kerk Fortetze pisze:
Left 4 Dead 2

Tom Clancy`s: Rainbow Six Vegas

Drogi Kamillo, że ja wcześniej tego tematu nie czytałem! Musimy się koniecznie zgadać nt. tych gier i umówić na jakies 4 osobowe wypady. Ja i mój brat czesto gramy więc przyda się pomoc.


Na Lefta 2 chętnie, ale daj czas, daj czas :wink: Dysk 30GB to troszke ograniczeń :D Musze UT 2k4 usunąć, to się stanie na dniach, jak rozwalę pewną osobę na duelu :wink:

Zumbagi
Posty: 18
Rejestracja: 11 kwie 2011, 12:00

Postautor: Zumbagi » 20 maja 2011, 19:21

Kamillo nad takimi głupotami to chyba cała rodzina przez miesiąc siedziała.


Wróć do „Karczma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości