Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola

Miejsce codziennych dyskusji na wszelkie tematy.

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 15 gru 2010, 17:19

15 grudzien 2010
godzina 15:47
Siedząc w domu i zakuwając angielski, mysle, czy ta gra kiedyś wreszcie przyjdzie. Czekam i czekam... cierpliwosci - powtarzam sobie.
Nagle wybija ta godzina !!! 15:53 i pod moim domem stoi czarny samochód z napisaem UPC (albo UPS) :P
Tak !!! To wlasnie Ogniem i Mieczem zostało dostarczone !
Wreszcie...
A teraz wracam do angielskiego :)

Awatar użytkownika
IPL_Dunleap
Posty: 893
Rejestracja: 02 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Fountainstown
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Dunleap » 15 gru 2010, 17:43

no nie!!!! ja tu czekam na jakąś recenzje a ty po prostu wróciłeś do angola!!! czy ty jesteś człowiekiem, instaluj to do cholery i chociaż ty się naciesz bo ja nie mogę w Irlandii nie sprzedają!!!

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 15 gru 2010, 18:12

IPLg_Dunleap pisze:no nie!!!! ja tu czekam na jakąś recenzje a ty po prostu wróciłeś do angola!!! czy ty jesteś człowiekiem, instaluj to do cholery i chociaż ty się naciesz bo ja nie mogę w Irlandii nie sprzedają!!!

W sobote w godzinach wieczornych (22) oczekuj recenzji by Kamillo. Bedzie to jednak amatorska recenzja :)

Awatar użytkownika
IPL_Raabe
Posty: 883
Rejestracja: 19 lis 2010, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: IPL_Raabe » 15 gru 2010, 21:24

W razie czego daj znać to pocztą Ci wyślę :D:D:D

Awatar użytkownika
Keczup
Posty: 545
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:00
Lokalizacja: Częstochowa-Sląsk

Postautor: Keczup » 15 gru 2010, 21:36

Ja też mogę nie widzę kłopotu :lol:

Awatar użytkownika
Hyppio
Posty: 139
Rejestracja: 29 kwie 2010, 12:00

Postautor: Hyppio » 18 gru 2010, 16:58

Czekam na recenzje ... :D

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 18 gru 2010, 18:06

IPL_Hyppio pisze:Czekam na recenzje ... :D

Plan miałem, aby być gołosłownym, ale jednak macie.




Recenzja gry Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola


Ogniem i Mieczem: Dzikie Pola to świeżo wydana gra (w teorii). Tak naprawdę, mam odczucie, że jest to mod do gry Mount and Blade: Ogniem i Mieczem.
Akcja toczy sie w XVII w. kiedy to Rzeczpospolita nie jest już europejską potęgą. Musi strzec się przed takimi frakcjami jak Szwecja, Księstwo Moskiewskie, Kozacy czy Tatarzy. Ogólnie, w odróżnieniu od Ogniem i Mieczem (bez żadnych dodatkowy podtytułow) nie zostało wprowadzonych dużo zmian. Oprócz tego, że gra wreszcie działa poprawnie i dodaniem multiplayera, zmian jest nie wiele.
Co do tego poprawnego działania, tutaj się wyraźnie zagalopowałem. Otóż o ile gra w singleplayer nie sprawia większych problemów (poprawne działanie gry, brak wszelkich bluescreenów) to na multi jest odrobinkę gorzej ! Otóż czasem gra ładnie działa, a czasem potrafi nas po prostu wyrzucić do pulpitu, wmawiając nam, że mamy do czynienia z "fatal error". Lub poprostu wyskakuje komunikat "Utracono połącznenie z serwerem". Nie wspomne, że części osób nawet nie wczytują się serwery.
Wspomnę także, że ilość serwerów i graczy na nich jest bardzo mała, więc jeśli oczekujesz "tłumów" jak w Warband, to sie niestety rozczarujesz.


Sama rozgrywka single-player jest zbliżona do podstawowej części (bo jak to inaczej nazwać?) Ogniem i Mieczem. Fabuła nawiązuje do trylogii Sienkiewicza, głównie do tytułowej powieści "Ogniem i Mieczem".
Nie będę tu się specjalnie rozpisywał, bo naprawde nie ma o czym. Każdy z Was, miłośników serii Mount&Blade, wie, jak taka zabawa wygląda.

Plusem w grze jest oczywiście muzyka, nawiązująca do tamtego okresu. Wspaniałe, nooo... może powiedzmy dobre nutki, idealnie oddają klimat, zwłaszcza podczas walk.
Wymagania sprzętowe także są zaletą, na takiej konfiguracji
Pentium IV 2.1 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), Windows 2000/ME/XP/Vista/7
zagramy na średnich bez problemu.

Uwaga !
Jest to pierwsza taka moja recenzja, amatorska. Nie pisze recenzji dla żadnych miesięczników, tygodników, kwartalników, ani w wiekszosci ich nie czytam.

Awatar użytkownika
IPL_Dunleap
Posty: 893
Rejestracja: 02 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Fountainstown
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Dunleap » 18 gru 2010, 20:37

hmm ok wiem juz co nieco ale jak wygląda uzbrojenie dodali wiele nowych broni, pancerzy ubrań i jak wygląda Husaria? mapa świata styl walki. Jeśli możesz chciałbym abyś też coś o tym napisał bo na grę niestety będę musiał jeszcze poczekać

Awatar użytkownika
Hyppio
Posty: 139
Rejestracja: 29 kwie 2010, 12:00

Postautor: Hyppio » 19 gru 2010, 12:07

Zgadzam się z Dunem, więcej szczegółów dodaj :D

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 19 gru 2010, 13:27

Dodam od siebie, że poziom trudności został wyraźnie poprawiony. Na temat broni, ubrań nie ma co się rozpisywać, iż zmiany są małe.
A no i mapa świata - podobna do tej z OiM (podstawowego).

Awatar użytkownika
Aron
Posty: 3005
Rejestracja: 06 kwie 2007, 12:00

Postautor: Aron » 20 gru 2010, 04:00

nie kupuje tego szkoda kasy

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 20 gru 2010, 16:18

IPL_Aron pisze:nie kupuje tego szkoda kasy

Fakt, 60 zł można lepiej zainwestować np. kupić 4 paczki fajek o smaku brzoskwiniowym :)
Ale ogolnie zakupu nie żaluje, pograc mozna.
Licze, że jeszcze ktos kupi, pogramy na multi tryb Kapitanowie (czy jak to sie zwie xD)


Wróć do „Karczma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 35 gości